SMART – відома і ефективна технологія постановки і досягнення цілей, яка не тільки допомагає упорядкувати своє життя, а також є ефективним інструментом, який активно застосовується у вивченні мови

 

S (specific) – конкретний аспект

M (measurable) – вимірюйте свій прогрес

А (attainable) – ставте цілі, які реально досягнути

R (relevant) – релевантний контент

T (time bound) – не забуваємо про дедлайн

 

S – при формуванні конкретної цілі ми маємо чітко уявляти кінцевий результат і маємо прописати кроки, які повинні виконати на шляху до досягнення цілі.

Якщо ви уже досягли середнього рівня чи перед-середнього і відчуваєте, що маєте проблеми із розумінням на слух, то тренуйте цей skill. Ціль – вдосконалити навички сприйняття на слух.

 

М – обов`язково відслідковуйте свої успіхи і досягнення у вивченні мови, навіть якщо вони незначні, але важливо хвалити себе за ті маленькі кроки, які ви кожного дня робите аби вільно говорити англійською! Тож пишіть тести, аналізуйте помилки і ставте нові завдання та цілі на майбутнє. Тільки не порівнюйте свої результати  з результатами колег чи друзів. Ми всі різні, у нас різне сприйняття інформації, тож не порівнюйте себе з іншими. Це лише знизить рівень вашої мотивації. Ви – особливі і ніколи не будете схожі на інших. У вас власні недоліки і власні переваги. Порівнюйте себе лише з собою вчорашнім – єдиною людиною, кращою якої ви маєте бути.

 

А – розсудливо підходьте до постановки цілей! Будьте чесні із собою. Скажімо, вивчити 1000 невідомих слів за тиждень – нереально, якщо врахувати той факт, що у вас окрім англійської є ще океан тасків і поставлених завдань. Але цілком реально вивчити скажімо 10 нових і слів, таким чином досягнувши реально поставлених цілей, ви отримаєте задоволення і мотивацію, стимул рухатись далі.

Маленькими кроками, але впевнено.

 

R – вчіть те, що вам цікаво! Якщо ви юрист,  то вчіть лексику, читайте статті, дивіться відео чи слухайте подкасти, які є релевантними вашій професії. Бо ви ж мабуть вчите мову, щоб застосовувати у конкретній сфері, тому можемо ‚вбити двох зайців одним пострілом‘, вчимо мову і будуємо кар’єру!

 

Т – завдання, поставлені на чітко визначені проміжки часу, бо якщо нема часових рамок, процес вивчення мови може бути безкінечним. А всі ми прагнемо швидких результатів.

 

Вихід завжди Є 👏, але пам’ятайте:

If u don’t study, even the best method won’t work 😞

і

НАВІТЬ найгірший метод спрацює, якщо у вас супер висока мотивація 📈

 

Виходу немає тільки з гробу, так що не скигліть. 😥

Джоні Деп