Спілкуючись, я помітила: багато людей мріють змінити життя, мріють купити дорогу машину, мріють займатися цікавими проектами і працювати у великих компаніях, але є одне АЛЕ. Усі ці мрії здійснити реально, але потрібно збудувати місточок – вивчити англійську, адже цей місточок приведе до великих компаній, до кращих зарплат, до відчуття самовпевненості і реалізації. І  на цьому етапі багато людей здаються під тягарем міфів, які затуманюють розум. Людина, як той їжачок у туманному лісі не може знайти вихід, відтак обмежує себе мріяти, натомість заставляє себе радуватися тим малим, що має, не розкриваючи усього потенціалу. Я пишу цю статтю, щоб розвіяти той туман сформований міфами і твердо вірю усі, ви, хто забажає, зуміє досягнути свого! Розвінчуйте міфи разом зі мною і йдіть завжди вперед, не зупиняйтеся і не дозволяйте нікому і нічому вас зупинити.  Тож давайте – час настав: розвіймо ці кляті міфи. Міфи, які, як стіна, роками зупиняють вас заговорити іноземною. Бо насправді не існує причин, що можуть вас зупинити на шляху до опанування іноземної мови.

1. Надто старий ( вік уже не той )

 

Насправді це хибна думка вважати, що вік вас обмежує. Буцімто діткам легше. Я уже більше 7 років працюю з людьми, які приходять вчитися і не можу підтвердити теорію, що старшому поколінню дається важче. У кожного свій темп сприйняття інформації та її обробки, але це ж не доказує, що ви не зможете вільно заговорити англійською чи французькою. Відповідно до дослідження, яке було проведене в університеті Хайфи (Ізраїль) з’ясувалося, що дорослі кращі в опрацювання інформації. Сподіваюся це вас переконало – розпочати працювати. Вивчення мов тренує ваш мозок, зменшує ризик захворіти на хворобу Альцгеймера. Більш того пам’ятайте поки ми вчимося – ми молоді.

2.  Не маю хисту до мов

 

Тут мені хочеться розпочати з декількох країн: У нас, на батьківщині, розмовляють вільно двома мовами: українською та російською, на заході країни певний відсоток населення добре розмовляє польською. У Швейцарії та Бельгії люди розмовляють німецькою та французькою, в Індії можна зустріти людину, що легко переключається між 5 мовами і так далі. Думку ви вловили? То, гадаєте ціла країна має ген вивчення мов? Талановиті ж нації. Ми щасливчики, ми розмовляємо двома, але бідна Англія, нація розмовляє лише англійською, не поталанило англійцям не мають хисту до мов 😉 Та ні просто у нас постійно з дитинства тісний зв’язок з російською: телебачення, радіо, книги, можливість поспілкуватися з російськомовними у інших регіонах – ось що нас зробило двомовними. Якщо замінити російську на англійську по телебаченні та радіо, а в школі впровадити англійську, то повірте нація буде вільно розмовляти англійською. Це безглуздо звинувачувати ген до мов!

3. Не маю часу

Час завжди знайдеться, якщо правильно розставити пріоритети, а для цього треба віра в  себе і мотивація. Ви ж не мусити працювати кожного дня 5 год над англійською, 1 години в день уже достатнього для постійного вашого росту у вивченні цієї мови. Мені ще не доводилося зустріти жодної людини, включно поліглота, котра б вчила мову весь день. Усі вчать регулярно по годині вдень чи навіть менше. А ви зустрічали людину, яка весь день вчить мови? Тож, знайти 1 годину в день для англійської це реально. 

4. Дорого коштує

Часто мені доводилося чути, як же ж це дорого. На щастя, у нас поки заняття у групі чи індивідуальні абсолютно за доступною ціною. Але я не буду вас переконувати, що це не дорого купити онлайн курс чи заняття зі мною, я вам краще нагадаю про доступні безкоштовні ресурси: найкращим джерелом є Youtube – це джерело інформації на будь який смак і на будь яку тему. Це цілодобовий доступ до англомовних ресурсів таких, як газети та журнали онлайн, це можливість переглядати фільми онлайн англійською з субтитрами і без абсолютно безкоштовно, а ще можливість слухати радіостанції англомовних країн та цікаві подкасти. 

5. Ідеальний курс

А ще багато людей очікують, що з’явиться ідеальний курс, бо їх попередні спроби не увінчалися успіхом і тому вони склали руки і чекають на ідеальний курс. Зрозумійте, який би курс не був ефективним, класним, для одних він буде ідеальним для інших він буде повним провалом, тож друзі шукайте свій спосіб, цікавтеся різними підходами до вивчення іноземної. Ви можете присвяти роки на очікування ідеального курсу, але пам’ятайте курс не розв’яже усіх ваших проблем 

6. Занадто важка мова

 

Ще один міф – мова надто важка і її не можливо опанувати. Просто вам знадобиться більше часу на розуміння структури мови, опанування лексики, але неможливого немає. Це відмовка не пробувати. Мову можна опанувати враховуючи наш аналітичний розум і швидке опрацювання інформації. Це, як зі спортом, якщо ви бігун, але хочете отримати призове місце в тенісі. Теніс може здатися надто важким, але з постійними тренуваннями і знаннями, що значить займатися спортом ( а це дисципліна, регулярність) ви обов’язково здобудете призове місце граючи теніс. Правильний підхід далеко вас заведе, яку б мову ви не обрали, хоч китайську  

7. Мова – це нудно

 

Багато вважає Вивчення мови надто нудним процесом, у когось це можуть бути асоціації з нудними граматичними вправами ще зі школи і так далі. Це міф – вивчення мови може бути захоплюючим з цікавою для вас людиною і підходом. Вчіть так, як вам цікаво. Якщо любите дивитися фільми – дивіться на англійській. Впевнена уже процес буде не такий нудний, а я б сказала навіть для вас дуже цікавим.

8. Носії мови не розмовлятимуть зі мною

Як знати, що мова вам не знадобиться ніколи, а може одного дня ви пошкодуєте, що колись не вчили мову. Чесно, мені часто доводилося чути самі такі слова.  Як знати, як обернеться ваше життя, чи як ви його захочете обернути. Мати знання завжди вигідніше. Ви вільні користуватися ними чи ні, але завжди у потрібний момент можете їх дістати з правильної полиці. Знання жодної другої мови, ще нікому не заважало, а радше навпаки 

Отже, усі ці міфи – це виправдання, за яке ви вигідно ховаєтеся, бо лінуєтеся, боїтеся поразки, боїтеся не вивчити миттєво, а відтак і не пробуєте. Справжня причина чому ви не можете вивчити – ви сумніваєтеся у собі та вважаєте, що уся ця справа не для вас.

А я твердо вірю будь яка людина може заговорити другою мовою незважаючи на вік, інтелект, стиль життя чи інші фактори.  Робота у престижній компанії з хорошою зарплатою сама з неба не звалиться, але якщо повільно над мрією працювати і будувати місток цеглина за цеглиною, то ви зрозумієте вислів « Мрії – мають властивість збуватися»